آموزش وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / پرونده روز/ در انتظار واکنش تند و جدی فدراسیون فوتبال: تبانی در لیگ دو

پرونده روز/ در انتظار واکنش تند و جدی فدراسیون فوتبال: تبانی در لیگ دو

در فضای فوتبالی کشورمان اخبار شوک آور کم به گوش نمی رسد، اما گاهی مواردی فاش می شود که با هیچ متر و مقیاسی قابل توجیه و چشم پوشی نیست و از آن دست مواردی است که باید به شدت بررسی و مجازات شود. نمونه اش به سال نود و دو بر می گردد که شهرداری تبریز پس از صعود از لیگ یک به برتر، به دلیل تبانی و زد و بند های غیراخلاقی مجددا به لیگ پایین تر فرستاده شد و با عوامل این حرکات زشت برخورد جدی کردند.

به گزارش سایت رسمی داماش گیلان به نقل از ایران ورزشی، کم و بیش از این دست خبرها می شنویم ، تا اینکه به تازگی یکی از سایت های خبری که به طور ویژه اخبار لیگ های پایین تر را پوشش می دهد ، پرده از یک تبانی تازه و البته دستگیری بازیگران این سناریوی شرم آور برداشت. عین خبر منتشر شده روی خروجی سایت ” دی اسپورت” به شرح زیر است:
” رقابت های لیگ دسته دوم به هفته های پایانی خود نزدیک می شود و تیم های مدعی رقابت تنگاتنگی با یکدیگر در بالای جدول دارند تا با کسب مقام اول به صورت مستقیم به رقابت های لیگ یک راه یابند. به همین دلیل برخی از تیم ها برای هموار کردن راه خود در کسب نتایج لازم در بازی های حساس دست به کارهای غیراخلاقی و غیر حرفه ای زده و زد و بندی را با بازیکنان و کادرفنی حریف خود انجام داده و قرار بر تبانی در بازی می گذارند.
در هفته جاری نیز سرپرست و تدارکات یکی از تیم های مدعی صعود شب قبل از بازی حساس با یکی از بازیکنان تیم حریف قرار ملاقات گذاشته و در این ملاقات حضوری به وی پیشنهاد تبانی در این بازی حساس را می دهند که با هوشیاری کامل این بازیکن مکالمه آنها ضبط و در اختیار مسئولین باشگاه خودی و مراجع قضایی قرار می گیرد و در حالی که فردای آن روز در یکی از میادین ورزشی قرار ملاقات حضوری مجدد را ترتیب داده بودند، آقای سرپرست و تدارکات تیم مدعی با همکاری باشگاه با مراجع قضایی توسط ماموران انتظامی دستگیر می شوند.”
با کمی کنکاش و پرس و جو مطلع شدیم که از این دست اخبار حول و حوش این تیم شنیده می شد اما به دلیل دشواری در تهیه مدارک قابل استناد ، پیگیری آن سخت به نظر می رسید. به طور نمونه این تیم برای تیم هایی که روبروی رقیب جدی اش به میدان می رفتند بابت متوقف کردنشان پاداش در نظر می گرفته ، شاید در وهله اول این مورد چندان عجیب و غریب به نظر نرسد اما با در نظر گرفتن این نکته که تیم پاداش گیرنده در هفته بعدی اش طبق برنامه بازی ها باید به مصاف همین تیم مورد نظر برود جای هزار بحث و تردید باقی می گذارد. یکی از این ماجراها را برای توضیح بیشتر پرونده برایتان بازخوانی می کنیم: یکی از تیمهای حاشیه دار این فصل با سابقه دارا بودن بازی نیمه تمام می بایست در خانه به عنوان تیم میزبان به مصاف رقیب این تیم مورد نظر می رفت. در طول بازی سرمربی و برخی از اعضای تیم میزبان به شدت اقدام به جو سازی ، توهین و فحاشی به تیم مهمان کرده وحتی کاپیتان این تیم که بازیکن محروم تیمش در این بازی بود با لباس شخصی و با کارت یکی از عوامل تیم به طور غیر قانونی و حیرت آوری روی نیمکت تیمش حضور یافت و در طول بازی اقدام به توهین، فحاشی و حتی درگیری در پایان بازی کرد و در نهایت با اتلاف وقت ها و مختل کردن های پیاپی جریان بازی سرانجام به هدف خود که متوقف کردن حریف بود رسیدند . در پایان بازی وپس از مدتهای طولانی که ازمشکل پول نگرفتن اعضای این تیم می گذشت ، مبلغی به عنوان پرداختی میان اعضای این تیم توزیع می شود. هفته بعد این تیم باید به خانه تیم مورد نظر (تیم تبانی کننده ) می رفت. در کمال تعجب سرمربی و کاپیتان و چند تن از بازیکنان اصلی این تیم از سفر و همراهی تیم خود خودداری کرده و تیمشان را در آن بازی حساس جا گذاشتند و در نهایت هم متحمل شکست سنگینی شدند.
بعد از این اتفاق کانال و صفحه رسمی خود آن باشگاه پیرامون این موضوع نوشت (از نوشتن اسامی معذوریم):
“بوی خیانت در تیم … . تیم ما امروز در حالی بازی را به تیم … واگذار کرد که چندین مهره اصلی خود را به طرز مشکوکی همراه نداشت. بازیکنانی نظیر … ( چهار بازیکن) که تا آخرین لحظه قرار بود تیم را به مقصد …. همراهی کنند به طرز مشکوکی از همراهی کردن تیم خودداری کردند. البته غیبت عجیب آقای سرمربی و کاپیتان تیم هم جای سوال دارد. این در حالی است که هفته گذشته با پیگیری قایم مقام و کمک شخص مدیر عامل بخش از طلب این بازیکنان پرداخت شده بود ! حال باید دید عکس العمل مدیریت و هواداران باشگاه … چیست؟ ”
این مطلب عین نوشته صفحه رسمی خود باشگاه است و البته چند روز بعد از این واقعه سرمربی این تیم از کار برکنار شد.
این ماجراها گوشه ای از موارد رو شده از اقدامات غیر اخلاقی تیم مدعی مورد نظر است و کنکاش و بررسی های بیشتر و کامل را برعهده متولیان کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال می گذاریم و بی صبرانه منتظر واکنش و البته برخوردهای اعمالی در قبال تخلفات این پرونده می نشینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.