آموزش وردپرس
خانه / اخبار / سرمایه های واقعی داماش/ رفیقان روزهای سختی که پشت تیمشان را خالی نمی کنند

سرمایه های واقعی داماش/ رفیقان روزهای سختی که پشت تیمشان را خالی نمی کنند

از قدیم گفته اند که دوستان واقعی را باید در روزهای سخت شناخت. همانهایی که در شرایط دشوار در کنارت مانده و پشتت را خالی نمی کنند، رفقای واقعی و ناب تو هستند. به تعبیری شرایط دشوار با همه سختی ها و احیاناً تلخی هایش یک حسن ویژه دارد. اینکه عیار واقعی رفیقان را نشان می دهد و در این شرایط است که می توان دوستان واقعی را شناخت، همان رفیقانی که باید قدرشان را دانست.
این جملات را در مورد “داماش گیلان” می گوییم. داماشی که پس از سقوط به لیگ دو، از سال گذشته در سخت ترین روزهای حیات ورزشی اش قرار گرفت. خیلی ها در این دو ساله به حیاط خلوت داماش سری نزدند و حالی از این تیم نپرسیدند اما حداقل حسن این روزها برای داماش عزیز ما همان شناخت رفقای واقعی یا به عبارتی رفقای روزهای سخت است. رفیقان خالص و نابی که با حمایت و همت خود هرگز اجازه ندادند تا شعله های عشق داماش خاموش شود و داماش به پشتوانه و دلگرمی آنها زنده است و نفس می کشد.
در روزی که داماش از لیگ یک به دسته دو سقوط کرد ، دوستداران این تیم با ابهامی بزرگ در مورد سرنوشت این تیم مواجه بودند و حتی بیم انحلال از در و دیوار شهر باران های نقره ای می بارید، اما در چنین شرایطی مردی از جنس باران ، دلسوخته شهرش و عاشق هواداران داماش به ندای یاری هواداران لبیک گفته و دستان ناتوان این عزیزدردانه شان را گرفت تا داماش از حرکت بازنایستد و در مسیر جدیدی از حیاتش قرار گیرد.

اما می رسیم به هواداران داماش. هوادارانی متعصب و همیشه همراه. همان هایی که اگر مرور کنید بازی های داماش از ابتدای فصل گذشته در لیگ دسته دو تا به امروز را ، خواهید دید حضور و حمایت ناب شان را ، حتی پر رنگ تر ازگذشته و روزهایی که این تیم در هوای لیگ های بالاتر نفس می کشید. این هایی که بر روی سکوهای پیر عضدی در تمام طول بازی ایستاده و بی وقفه از ته دل فریاد نام داماش را سر می دهند ، این ها را فقط تماشاگران و هواداران فوتبالی نبینید، این ها عاشقان و دلسوختگان داماش هستند و بهتر بگوییم همان رفیقان ناب و بی ریای روزهای سخت. هواداران خالصی که در همه شرایط پشت تیم خود هستند ، چه در عضدی و چه در بازیهای بیرون از خانه تا جایی که امکان حضورشان بوده ، در کنار سربازان داماشی در بیرون از مستطیل سبز حضور و حمایت خود را اعلام و به اثبات رسانده اند. آخرین مورد آن هم در بازی گذشته داماش در خانه تیم مقاومت تهران بود ، در استادیوم کم امکاناتی که اندک سکوهای آهنی اش هم شرمنده حضور هواداران داماشی شد.


و اما ماندگار ترین تصویر عاشقانه همراهی رفیقان روزهای سخت داماش هم در همین استادیوم به رثبت رسید. جایی که مالک دلسوخته داماش در کنار هواداران پر شور این تیم برای موفقیت این تیم همدل و همراه شدند. بیشتر از این هم نمی خواهیم در مورد این قاب ماندگار توضیح بدهیم. تصویری که در دل خود حرفها و رازها دارد و نیاز به توضیحات بیشتری هماز جانب ما ندارد.


آری داماش گیلان با پشتوانه چنین سرمایه هایی به راه جدیدش ادامه می دهد. داماش در فصل اخیر با هدایت وحید رضایی و همکاران فنی اش ، با تلاش سربازان لاجوردی پوش بی ادعا و کادر مدیریتی و اجرایی بی ریا سخت به دنبال بازگشت به جایگاه واقعی اش است و بی شک پس از رسیدن به ساحل خوشبختی هرگز رفیقان روزهای سخت خود را از یاد نخواهد برد، روزی که خیلی دور نیست.

به قلم: میثم محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.