آموزش وردپرس
خانه / اخبار / به بهانه حضور داماش در جمع هشت تیم پایانی جام حذفی/ داماش، شگفتی ساز و خاطره انگیز

به بهانه حضور داماش در جمع هشت تیم پایانی جام حذفی/ داماش، شگفتی ساز و خاطره انگیز

سایت رسمی داماش گیلان- داماش گیلان در جمع هشت تیم نهایی جام حذفی حضور دارد و در دور یک چهارم نهایی روز چهارشنبه باید به مهمانی ماشین سازی در تبریز برود. حضور داماش که این روزها در لیگ دسته دو روزگار می گذراند، در بین تیم های راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی یکی از جلوه های خاص این فصل این جام است. اما داماش برای اهالی فوتبال تیمی نام آشناست ، تیمی که تا سال 93 در لیگ برتر حضور داشت و در جام حذفی نیز دارای سوابقی درخشان و خاطراتی ماندگار است و همواره از حضور در این جام به عنوان یک فرصت خوب استفاده کرده است. اکنون به همین بهانه می خواهیم بیشتر از داماش و سابقه اش در جام حذفی بگوییم.
داماش و جام حذفی اما حکایتی متفاوت دارند. داماش و هوادارانش از حضور در این جام موسوم به جام شگفتی ها دارای خاطراتی با چاشنی غرور هستند.
داماش سال گذشته عملکرد قابل قبولی در جام حذفی داشته و با صعود به دور یک هشتم نهایی ، در یک ماراتن نفس گیر یکصد و بیست دقیقه ای با تیم لیگ برتری صنعت نفت آبادان در خانه حریف ، در حالی که مهیای ضیافت پنالتی ها می شدند ، با دریافت گل درواپسین ثانیه ها از جام حذفی کنار رفتند.
داماشی ها البته پیش تر از این هم خاطراتی ماندگار از این جام دارند. به همین دلیل قصد داریم فلاش بکی به گذشته داماش در جام حذفی بزنیم و آنها را یادآوری کنیم.
داماش ( پگاه گیلان) سال 87 با حذف تیم پرمهره و آماده آن روزهای سپاهان در یک چهارم نهایی، در نهایت با صعود به فینال در رویارویی با استقلال با وجود اینکه در دیدار رفت فینال هم این تیم را در خانه با یک گل شکست داده بود اما در بازی برگشت در استادیوم آزادی ابتدا در نود دقیقه با یک گل از این تیم شکست خورد تا کار به وقت اضافه کشیده شود و سپس در پایان صد و بیست دقیقه هم با قبول شکست در مجموع و در عین شاستگی به نایب قهرمانی این جام رسید. نکته جالب توجه اینکه سیامک فراهانی، افشین چاووشی و محمد مختاری که امروز به ترتیب به عنوان سرمربی ، مربی و کاپیتان در داماش حضور دارند ، بازیکنان آن روزها و آن فصل این تیم بودند.


دیگر حضور خوب داماش در جام حذفی به سال 92 بر می گردد، جایی که پسران لاجوردی پوش تا مرحله ماقبل فینال پیش آمده و در دیدار نیمه نهایی در مصافی نفس گیر با پرسپولیس در نهایت با بدشانسی با شکست درضربات پنالتی از رسیدن به فینال بازماندند. افشین چاوشی و محمد مختاری برای داماش در آن بازی نیز به میدان رفته بودند.


و اینگونه داماشی ها خاطراتی به یاد ماندنی از جام حذفی در ذهن داشته و نفراتی هم از از آن جمع خاطره ساز اکنون در نقش های جدید در این فصل در این تیم حضور دارند. داماشی ها حتی در دورانی که در لیگ دو روزگار می گذرانند نیز جام حذفی را به عنوان یک فرصت مناسب قدر دانسته و به دنبال بهترین بهره برداری از حضور در این جام هستند. شاگردان سیامک فراهانی با حضور در هشت تیم پایانی جلوه قابل تحسین این جام بوده اند و صعود به جمع چهار تیم نهایی این جلوه را رنگ و لعابی ویژه و فراموش ناشدنی خواهد بخشید.

ایران ورزشی آنلاین/میثم محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.