آموزش وردپرس
خانه / داماش در رسانه ها / برای درخشش تیم دوست داشتنی رشت/ دوباره ابرهای طوفانی، دوباره داماش

برای درخشش تیم دوست داشتنی رشت/ دوباره ابرهای طوفانی، دوباره داماش

ایران ورزشی آنلاین/میثم محبوب- جام حذفی موسوم به عرصه خلق شگفتی هاست. نخستین تیمی که این فصل به مرحله یک چهارم نهایی این جام راه یافته تیمی است که به رغم داشتن هواداران پرتعداد و وفادار چند سالی می شود که جایش در سطح نخست فوتبال کشور خالی ست. داماش گیلان در حالی به جمع هشت تیم برتر جام حذفی صعود کرده که برای سومین سال متوالی در لیگ دسته دوم روزگار می گذراند و اکنون به عنوان تنها تیم لیگ دویی با حضور در جمع هشت تیم دور یک چهارم نهایی بار دیگر فریاد زنده بودنش را به گوش فوتبال و اهالی آن می رساند و به همین دلیل آنها را با برادفورد 2015 تشبیه کرده اند که توانسته بود از سطح سه فوتبال انگلیس و با حذف چلسی مورینیو به مرحله یک چهارم جام حذفی این کشور راه پیدا کند.
برای پی بردن به عمق اشتیاق و وفاداری هواداران داماش به تیم محبوبشان کافی است که یک بار در هوای نمناک فوتبال شهر باران قدم بزنید و یک بازی داماش را از نزدیک ببینید که هواداران این تیم چگونه نود دقیقه ایستاده و یک نفس برای حمایت از ابر های طوفانی شهرشان از حنجره و تمام توانشان هزینه می کنند.
بیراه نیست اگر بگوییم که سطح نخست فوتبال کشور برای زنده ماندن، عطش هوادار به وجود داماش و تیم های پرهواداری مثل داماش را نیاز دارد. اما همین داماش با داشتن مشکلات زیاد، تنها با تلاش های یک مالک خصوصی و پشتوانه هوادارانش به سختی نفس می کشد و قدم بر می دارد.
داماشی ها از هر فرصتی برای رساندن فریادشان به گوش فوتبال ایران و متولیانش استفاده می کنند. آنها هنوز در پی بازپس گرفتن غرور گذشته شان هستند و حتی با قیمت سرخ نگه داشتن صورت با سیلی هم که شده می جنگند. رشتی ها دو سال است که فرصت حضور در جام حذفی را غنیمت شمرده اند. فصل گذشته آنها تا یک هشتم نهایی جام پیش آمده و در یک مصاف جانانه یکصد و بیست دقیقه ای در آبادان در برابر صنعت نفت آبادان با دریافت گل دقیقه 120، علیرغم ارایه یک نمایش تحسین انگیز از جام کنار رفتند و امسال که تا اینجای کار تا مرحله یک چهارم نهایی پیش آمده و در جمع هشت تیم برتر نامشان را به ثبت رسانده اند.
نمی دانیم که آیا آنچه که به برادفورد 2015 گذشته شباهتی با آنچه که داماشی ها امروز با آن مواجه اند داشته یا خیر و در اینجا هم مجال کافی برای پرداختن به مشکلات داماش نیست. اما آن قدر می دانیم که بازیکنان داماش با هدایت سیامک فراهانی و همکارانش با تمام وجودشان برای تا اینجا رسیدن مایه گذاشته و چنان سزاوارانه ظاهر شده اند که شایسته تحسین و تشویق هستند. آنها که از زیر و بم داماش باخبرند این تحسین را عمیقاً تایید می کنند. داماشی ها کاری کرده اند که یک بار دیگر جای خالی شان در سطح اول فوتبال کشور احساس شود. لاجوردی پوشان و هوادارانشان خواهان نفس کشیدن در هوایی تازه هستند. امیدواریم این تیم دوست داشتنی ، مالک ، بازیکنان و هوادارانش را دریابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.